Cik aktīvi tie, kas izvēlas pēc ārzemēs pavadītā laika atgriezties Latvijā, iesaistās uzņēmējdarbībā? Kāpēc 2018.gadā Latgales un Rīgas plānošanas reģionā netika atbalstīta neviens no grantu programmas pieteikumiem? Uzņēmēju pieredze un valsts iestāžu darbinieku skaidrojumi raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts. Raidījuma viesi: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs un uzņēmuma „Vistiņ' klāt jeb BER FOOD” viena no izveidotājām Brocēnos Liene Vekļuka.

Sazināmies arī ar Latgales reģionālo remigrācijas koordinatori Astrīdu Leščinsku, kura ieskicē problēmas, ar kurām saskaras reemigranti cenšoties iekļauties biznesa vidē Latvijā.

Sazināmies arī ar Kasparu Elartu, kurš iepazīstina ar savu pieredzes stāstu. Viņš pēc desmit Nīderlandē aizvadītiem gadiem tagad jau trešo gadu ir Dobeles novadā Auru pagastā, kur nodarbojas ar koka iepakojuma kastu, industriālo palešu un bortu ražošanu.