Atbraukt, aizbraukt, pārbraukt, atgriezties, iegriezties, emigrēt un reemigrēt – termini, kas skar teju ikvienu Latvijas iedzīvotāju un šoreiz tieši par aizbraukšanu un atbraukšanu, iegriešanos vai atgriešanos saruna. Madara Merle ar ģimeni atgriezusies Latvijā no Francijas. Ko nozīmē atbraukt mājās, kā un cik viegli pieņemt šo lēmumu un kā organizēt pašu pārvākšanos, viņi izvēlējušies no Francijas uz Latviju braukt ar treileri, ceļojot pāri pusei Eiropas.

„Mani sauc Madara, nu jau Merle, kas tulkojumā nozīmē "melnais strazds". Ar Florianu mēs iepazināmies Islandē, brīvprātīgā darba ietvaros. Pēdējos divus gadus esam seškājīgi, Emīls piedzima Francijas rietumos 2017. gadā. Šobrīd esam atbraukuši uz Latviju,” iepazīstina Madara. „Es nesaku "atpakaļ", jo četriem no mums pieciem, trušus ieskaitot, tas ir drīzāk uz priekšu, un arī mana māju sajūta viļņojas starp dažādām mājām, kurām ir maz sakara ar valstu robežām. Mēs nekad ilgi neprātojam gana labus argumentus, ja uzreiz jau sajūtam, ka kaut kas ir jādara. Tad nolemjam pamēģināt, jo paši savus plānus drīkstam taču arī pārdomāt. Jā, paradoksāli, bet ilgāk ir gājis nolemt, kurā istabas stūrī jāiekārto dīvāns, nevis, ka brauksim uz Latviju. Raidījuma viesi: Madara Merle, Florians Merle un Emīls Merle.

Sazināmies ar Madaras māsu Rasu Liepiņu, kura šobrīd Anglijā beidz mediju kultūras studijas, savulaik aktīvi darbojusies Rīgas Danču klubā un kad vien iespējams, atbrauc uz Latviju padejot.

Sazināmies arī ar Lauru Adlers, kura piedalās XV latviešu Dziesmu svētku Kanādā organizēšanā. Laura ir Rīcības komitejas pārstāve un šie būs trešie Dziesmu svētki, kuros Laura Adlere aktīvi uzņēmusies arī administratīvos pienākumus. Šajos svētkos viņa atbild par koriem.