Jau desmit gadu norit Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, ko saīsināti sauc PLEIF, - un tas pulcē diasporas latviešu uzņēmējus no visas pasaules ar mērķi dibināt un attīstīt biznesa kontaktus ar Latvijas uzņēmējiem. Kā arī veicināt inovāciju, finanšu un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai un stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu piederību Latvijai. Šī gada foruma dalībnieki diskusiju formātā pievērsās Latvijas ekonomikas attīstībai svarīgām nozarēm – biomedicīnai, medicīnas tehnoloģijām, farmācijai, zaļajām tehnoloģijām, viedajai enerģētikai, transportam un mobilitātei.

Raidījuma Globālais latvietis. 21. gadsimts studijā esam aicinājuši ekspertus, kuri varētu ieskicēt, kādas ir Latvijas iespējas šajās jomās. Diskutē Pauls Miklaševičs, "BluOr" bankas investīciju direktors un Amerikas tirdzniecības palātas Latvijā viceprezidents, Kristaps Zariņš, Stenfordas universitātes emeritētais ķirurģijas profesors un kardiodiagnostikas uzņēmuma „Heart Flow” dibinātājs, Mārtiņš Andersons, Amerikas Latviešu apvienības priekšsēdis, un Viestarts Rūtenbergs, uzņēmuma "TotalEnergie" pārstāvis, pieredzējis naftas un gāzes sektora finanšu speciālists.

Kāda ir šo jomu ietekme uz Latvijas ekonomiku un kāds ir skats no malas, kur rast spēka avotus Latvijai un kādā virzienā doties tālāk? Apjomīgi jautājumi, par kuriem diskutējam.