Kāds piekopj strausa politiku, vēl kāds intensīvi meklē skaidrojumus, vēl citi dzīvo neziņā - tāda ir realitāte tautiešiem Apvienotajā Karalistē, jo vēl nedaudz vairāk nekā mēnesis atlicis līdz Lielbritānija un Ziemeļīrija pametīs Eiropas Savienību. 29. martā noslēgsies divu gadu periods, kopš Apvienotās Karalistes paziņojuma par izstāšanos no Eiropas Savienības. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms. Raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts interesējamies, kā Latvijas pilsoņi Apvienotajā Karalistē gatavojas “Brexit" un kādi jautājumi mūsu valsts piederīgajiem Lielbritānijā saistībā ar "Brexit" ir netabildēti  Sazināmies ar Latvijas valsts piederīgajiem Apvienotajā Karalistē. Uz viņu uzdotajiem jautājumiem atbild eksperti studijā, kā arī sarunā iesaistās Latvijas vēstniecības Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē pārstāvji.

Raidījuma eksperti: Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, “Swedbank” vecākā ekonomiste Agnese Buceniece, Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Daiga Kudiņa, Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Dace Trušinska un pa tālruni - Dace Liberte, padomniece konsulārās nodaļas vadītāja Latvijas vēstniecībā Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē.

Sazināmies ar Jāni Ķemeru, kurš Apvienotajā Karalistē uzturas deviņus gadus. Viņš strādā rūpnīcā Northemptonā, kurā darbu atraduši vēl vairāki simti strādnieku no Latvijas. UzklausāmLatvijas izcelsmes studentu un pētnieku Lielbritānijā asociācijas vadītāju Sandru Martinsoni, Latvijas-Lielbritānijas uzņēmēju kluba vadītāju Edīti Malvesu-Brauelu, ka arī Rasu, kura ar ģimeni jau vairākus gadus dzīvo Lielbritānijā.

Latvijas vēstniecības Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē padomniece konsulārās nodaļas vadītāja Dace Liberte iesaka nepieciešamo informāciju meklēt vēstniecības mājaslapā, kur izveidota sadaļa „Noderīgas vietnes par imigrācijas tiesībām pēc „Brexit””, kur apkopotas saites noderīgiem dokumentiem par Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām „Brexit” kontekstā. Tur arī pieejamas saites uz platformām, kuras var izmantot, lai sameklētu profesionālu imigrācijas tiesību speciālistus, ja rodas padziļināti jautājumi.