No 2023.gada 1.janvāra personas apliecība jeb eID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Pensionāriem pārejas periods, līdz kuram jānoformē eID karte, noteikts līdz 2030. gada 31. decembrim.

Tikmēr diasporā jau kādu laiku jaušama negatīvas rezonanse, neba pret pašu dokumentu, bet drīzāk pret tā obligātumu. Lai censtos kliedēt satraukumu vai bažas par eID obligāto ieviešanu, raidījumā Globālais latvietis. 21. gadsimts sarunu veltām it kā plastikāta gabalam, bet patiesībā, cenšamies izzināt, cik noderīgs tas var būt, jo īpaši, ja skatāmies diasporas virzienā.

Sarunā piedalās eID eksperti: Sanda Sīlīte-Galiņa, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Konsulāro pakalpojumu nodaļas vadītajas vietniece, Uģis Bisenieks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts pārvaldes pakalpojumu attīstības departamenta direktors, Vineta Sprugaine, Latvijas Valsts Radio un televīzijas centra Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja, un Uldis Apsītis, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieces vietnieks.