Kas motivē ārlatviešus Eiropā iesaistīties latviešu biedrību darbā, piedalīties vēlēšanās, ziedot labdarībai, aktīvi komentēt visai sabiedrībai svarīgas norises sociālajos tīklos? Kādi ir šķēršļi, kas traucē viņus iesaistīties savu mītnes zemju sabiedriskajā dzīvē? Ko ārpus Latvijas dzīvojošajiem nozīmē politika – dalība vēlēšanās, iesaistīšanās politikā, to vaicājam, gaidot Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kas norisināsies 25.maijā. Kāds ir diasporas politiskais profils un diasporas politisko vērtību analīze raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts vērtē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, žurnālists, dzejnieks un publicists Ojārs Jānis Rozītis un Inta Mieriņa, Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore.

Sazināmies arī ar Briseles latvieti Raimondu Aronieti, kuru darba gaitas ir aizvedušas uz Parīzi, Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdi Elīnu Pinto, kura pārstāv Latviešu kopību Vācijā, un Lielbritānijā dzīvojošu latvieti, Mančesteras domes deputāti Dzidru Nuru.

Lai balsotu Eiropas Parlamenta vēlēšanās kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem, ir iepriekš jāreģistrējas līdz 7.maijam. Plašāk par balsošanas iespējām Latvijā un ārvalstīs gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās var uzzināt Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā un facebook lapā.

Vēl informāciju par Eiropas Parlamenta vēlēšanām var iegūt arī Eiropas Parlamenta Latvijas biroja mājaslapā.