Viņa izkāpa no savas komforta zonas un pārcēlās uz Latviju. Par viņu uzņemta dokumentālā īsfilma „Atgriešanās”. Imanta Nīgale viesojas raidījuma Globālais latvietis. 21. gadsimts studijā, lai kopā ar savu grupu „Imanta Dimanta un Draugi” ieskandinātu mūsu pirmo raidījumu un dalītos pārdomās par līdzsvara meklējumiem starp iedomāto un reālo Latviju un savām saknēm, un atsauktu atmiņā pieredzēto koncertturnejā pa 18 ASV pilsētām.

Grupā "Imanta Dimanta un draugi" darbojas pieci mūziķi. Katrīna Dimanta spēlē vijoli, čellu tamburīnu un dzied, Imanta Nīgale spēlē mandolīnu un dzied, Krišjānis Sils spēlē ģitāru, Kristaps Strods spēlē basu, Matīss Uškāns - bungas.

Par 2019. gada centrālajiem kultūras notikumiem diasporā raidījumā stāsta XV Dziesmu svētku Kanādā rīcības komitejas priekšsēdis Juris Ķeniņš. Dziesmu svētki risināsies šovasar no 4. līdz 7. jūlijam.

Juris Ķeniņš atzīst, ka ir svarīgi reizē skatīties nākotnē, jo ir pasūtinātas piecas jaunas dziesmas kopkorim, kā arī reizē ielūkoties pagātnē un repertuārā godināt senčus, jo pirmie dziesmu svētki Kanādā skanēja jau 1953.gadā.

„Tas ir veids, ka uzturam mūsu sirdīs Latviju,” atzīst Juris Ķeniņš, stāstot par gaidāmajiem svētkiem, kuros paredzēts, ka pulcēsies ap 3000 dalībnieku. „Mēs uzskatām, ka esam novads, ļoti tāls no Rīgas un ir svarīgi turēt Latviju sirdīs.”

Līdzīgi kā vairākos iepriekšējos svētkos, arī šoreiz Dziesmu svētkos Kanādā piedalīsies kolektīvi no Latvijas – viesosies tautas deju ansamblis „Līgo” un vadītājs Jānis Purviņš, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais, grupa „Raxtu raxti”. Tāpat Kanādas latvieši gaida ciemos ap 500 koristu un dejotāju.

Bet par Eiropas Latviešu Kultūras svētkiem (ELKS 2), kas notiks no 13. līdz 16. jūnijam Īrijā, Dublinā, vēsta Latviešu biedrības Īrijā valdes priekšsēdētāja Ingūna Grietiņa-Dārziņa.

Šajās dienas Dublinas vecpilsētā risināsies vairāki pasākumi – būs grupu un individuālie priekšnesumi, piedalīsies vairāk nekā 50 amatnieku, būs meistarklases bērniem un jauniešiem, aktivitātes ģimenēm, izstāde par latviešu dziesmu svētku kustības attīstību pasaulē, būs vakara pasākumi, koncerti. Būs arī pārsteigumi dalībniekiem un viesiem būs. Arī šajos svētkos no Latvijas viesosies grupa „Raxtu raxti”.

Ingūna Grietiņa-Dārziņa norāda, ka Eiropas latviešu kultūras kustība ir veidojusies kā turpinājums 1989.gadā pārtrauktai dziesmu svētku kustībai Eiropā. Kustība uzsākta, sadzirdot tautiešus, kas latvisko identitāti  grib rādīt gan savās mītnes zemēs, gan arī kopumā Eiropa.

"Tagad šī kustība ir kļuvusi daudz plašāka, lai latviešu unikalitāti – kormūziku, deju – rādītu visā Eiropā," atzīst Ingūna Grietiņa-Dārziņa.