Latviešu kultūras centrā Bērzainē (Vācija) parakstīts dokuments par apņemšanos atjaunot Eiropas Latviešu jaunatnes apvienību. Kāpēc jaunieši savu darbību vēlas nostiprināt formālā organizācijā, kādos virzienos jaunieši vēlas darboties un kādi ir nākamie soļi apvienības attīstībai?

Novembra beigās Bērzainē norisinājās trīs dienu seminārnometnē „Jauno līderu skola 2019 - ceļā uz Eiropas Latviešu jaunatnes apvienību”. Kopā pulcējās latviešu jaunieši no dažādām Eiropas valstīm, lai diskutētu, mācītos, dalītos pieredzē un radītu jaunas idejas par to, kā tieši diasporas jaunieši var sadarboties, kontaktēties un uzturēt saikni ar Latviju.

Raidījuma viesi: semināru “Jauno līderu skola 2019 - ceļā uz Eiropas Latviešu jaunatnes apvienību” projekta vadītāja Rasa Jansone, Daugavas Vanagu Vācijā priekšsēdis un Latviešu centra Bērzainē vadītājs Indulis Bērziņš un biedrības “Providus” migrācijas pētniece Agnese Lāce.

Sazināmies ar Zani Dravanti, cēsnieci, kura kopš 2013.gada par mājām sauc gan dzimto Latviju, gan Vāciju. Zane strādā par finanšu konsultanti uzņēmumos un ir Jauno līderu skolas dalībniece. Sazināmies arī ar Ernestu Baronu no Norvēģijas. Ernests ir pirmais diasporas jaunietis, kurš ievēlēts Jauniešu Saeimā Latvijā. Arī viņš ir Jauno līderu skolas dalībnieks