Kā latvieši nonākuši vairāk nekā trīspadsmittūkstoš kilometru attālajā Čīlē? Lai arī latviešu tur nav daudz, mazā kopiena kopā turas cieši. Kas šajā neparastajā zemē savaldzinājis mūsu tautiešus un kāda tur ir ikdienas dzīve latvietim, skaidrojam, sazinoties ar Pēteri Černomordu un Ievu Stumpi –  diviem latviešiem Čīlē.

Ieklausāmies arī, kāda ir Vinetas Leles pieredze – viņa kopā ar vīru venecuēlieti šobrīd Čīlē audzina divus dēlus un šajā zemē nonāca, kad vīram Čīlē piedāvāja darbu. Kā Vineta saka – katru gadu viņa plāno doties prom no Čīles, bet tā jau prom brauc desmit gadus… Čīli Vineta raksturo kā skaistu zemi, bet ar saviem izaicinājumiem, piemēram, dārgo izglītību un drošības jautājumiem.

Ir arī citādi stāsti – pēc daudziem Čīlē pavadītiem gadiem Latvijā atgriezās Ilze Maldupa. Viņa ir zobārste, strādā kā pētniece un docētāja Rīgas Stradiņa universitātē, un uz Latviju pārbauca kopā ar savu vīru čīlieti un diviem bērniem. Šobrīd Ilze dzīvo Cēsīs un pagaidām neplāno Čīlē atgriezties.