Saglabāt saikni ar Latviju un latvietību dzīvojot Amerikā trešajā vai ceturtajā paaudzē ir izaicinājums, tāpēc Amerikas Latviešu apvienības bērnu un jauniešu latviskās audzināšanas un izglītības programma “Pavadi vasaru Latvijā” piedāvā ASV latviešu izcelsmes jauniešiem vecumā no 20 līdz 29 gadiem praktizēties dažādās Latvijas kultūras, valsts iestādēs un privātos uzņēmumos, tādējādi rodot piederību Latvijai un latviešu tautai. Ar prakses dalībniekiem tiekamies raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts. Raidījumā viesi: Sabīne Brunovskis, praksē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā(LIAA) Biznesa inkubatoru departamentā, Solvita Kārkliņa, praksē uzņēmumā “Printful, Dāvis Berkolds, pašreiz strādā “ AmCham LATVIA” (Amerikas tirdzniecības palāta Latvijā), Aleksandrs Konters, praksē Latvijas Nacionālās bibliotēkā, Nikolajs Pone, praksē Latvieši pasaulē muzeja pētniecības centrā. Kā arī Ginta Zalcmane, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Informācijas pakalpojumu un SBA (Starpbibliotēku abonementu) nodaļas vadītāja, mentors, Jānis Palkavnieks, Draugiemgroup runasvīrs, mentors.

Sabīne Brunovskis dzīvo Čikāgā un pabeigusi 2.kursu Ilinoisas Universitātē Čikāgā, plāno studēt ekonomiku vai antropoloģiju.  

Solvita Kārkliņa ir no Mičiganas, bet šobrīd dzīvo Kolorado, jo tur studē universitātē. Viņa apūst arhitektūru,īpaši vides dizainu.

Dāvja Berkolda  šobrīd lielākie pienākumi ir palīdzēt organizēt ASV Neatkarības pikniku un tulkot dokumentus angļu valodā.

Aleksandrs Konters ir no Minesotas. Un tā kā tas ir netālu no Mineapolisas, viņš dejojis folkloras deju kopā "Pērkonītis". Aleksandrs ir dzimis Daugavpilī, bet sešu mēnešu vecumā adoptēts un aizvests uz ASV. Vecāki uzskatījuši, ka svarīgi, neskatoties uz dzīvi Amerikā, ir uzturēt latvietību, tāpēc latviešu valoda Aleksandram ir bijusi pirmā valoda, ko vēlāk apguvis arī sestdienas skolā un vasaras nometnēs.