Mēs priecājamies par katru ārlatviešu ģimeni, kura atgriežas dzimtenē, bet ar prieku un apsveikuma vārdiem ir par maz, tieši tāpēc remigrantiem nozīmīgi ir sajust pleca sajūtu un iedrošinājumu, jo katrs atgriešanās stāsts ir izaicinājums gan emocionāli, gan tīri praktiski un ne tikai bērniem, ja runa ir par remigrantu ģimeni. Ar kādām problēmām sastopas cilvēki, atgriežoties Latvijā, un kas var palīdzēt tās risināt. Saruna par šo tematu raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts ar tiem, kuri piedalījušies nule kā notikušajā pirmajā latviešu valodas apguves nometnē. Raidījuma viesi: viena no nometnes organizētājām - Latviešu valodas aģentūras metodiķe Ērika Pičukāne un nometnes dalībnieki - Māra Bransona, kura ir no Arizonas (ASV) atgriezusies Latvijā, Solvita Adamoviča, kura pēc septiņu gadu dzīves Austrālijā tagad divus gadus dzīvo Latvijā, un Jānis Mežals, kurš 15 gadus dzīvojis Īrijā un kopā ar ģimeni atgriezies Latvijā.

Sazināmies ar Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieci Dainu Gross, kura arī piedalījās nometnē. Viņa vērtē, kas ir aktuālākie problēmjautājumi cilvēkiem, atgriežoties Latvijā pēc vairāku gadu dzīves ārvalstīs.

Sazināmies arī ar Valkas pašvaldības koordinatori remigrācijas jautājumos un Attīstības nodaļas vadītāju Guntu Smāni, kura stāsta par citām iecerēm nometnēm remigrantiem.

No 21. līdz 24. oktobrim Lilastē remigrantu ģimenes piedalījās latviešu valodas apguves nometnē, ko organizēja Latviešu valodas aģentūra. Nometnē tās dalībnieki mācījās valodu ar mākslas, dziesmu, kulinārijas un improvizācijas palīdzību.

Raidījuma noslēgumā sazināmies ar Eiropas latviešu apvienības priekšsēdētāju un Valsts prezidenta padomnieci modernas valsts un ilgtspējības jautājumos Elīnu Pinto. Viņa stāsta par Latvijas radošās diasporas sadarbības forumu, kas 31.oktobrī un 1.novembrī norisinās Berlīnē.