Raidījumā Globālais latvietis. 21 gadsimts turpinām sarunu par remigrāciju, uzklausām reālus pieredzes stāstus, jo studijā ir divi viesi, kuri ir atgriezušies dzimtenē, atbildām uz jautājumiem, kuri neatbildēti tiem, kuri tuvākajā laikā plāno braukt mājup, un centīsimies sniegt norādes, kur meklējama “pirmā” palīdzība, ja tā to var saukt, remigrantiem. Un vēl – ieskicējam mītus un realitāti par to, kāds tad ir reemigrants. Raidījuma viesi: Rudīte Dreimane, kura ir salīdzinoši nesen atgriezusies Latvijā no Spānijas un šobrīd strādā degvielas uzpildes stacijā, vēl studijā ir vides inženieris Jānis Geduševs, kurš strādājis vairākās Eiropas valstīs un kopumā ārpus Latvijas pavadījis septiņus gadus; kā arī divas ekspertes, kuras varēs sniegt atbildes un jau pieminētās norādes, kur meklēt atbalstu tiem, kas atgriežas vai vēl tikai plāno to darīt: EURES tīkla Latvijā jeb Eiropas darba mobilitātes portāla pārstāve Līga Baufale un reģionālā remigrācijas koordinatore no Vidzemes Ija Groza.

Sazināmies ar ALTUM valdes priekšsēdētāju Reini Bērziņu. Viņš iepazīstina ar ALTUM sadarbībā ar biedrību “Ar pasaules pieredzi Latvijā” un “YourMove” veiktās aptaujas rezultātiem. Aptaujā, kas veikta 2018. gada nogalē, skaidrots, kāds ir aizbraukušo priekšstats par Latviju.

Sazināmies arī ar Gunitu, kura šobrīd ar ģimeni otro gadu dzīvo Austrijā un turp devušies, jo gribējuši bērniem parādīt Eiropu. Tagad ģimene plāno atgriezties.