XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos diasporu pārstāvēs deviņpadsmit dažādas kopas – kopā ap piecsimt bērnu un jauniešu un viņu pedagogi no Eiropas un Austrālijas. Kā apgūts repertuārs un kā noris kopmēģinājumi un meistarklases, pārrunājam raidījumā Globālais latvietis. 21. gadsimts.

Raidījuma viesi: XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku diasporas kolektīvu koordinatore Aiga Vasiļevska, Luksemburgas latviešu bērnu folkloras kopas "Mazās dzērves" vadītāja un diasporas bērnu folkloras kopu koordinatore Aiga Ožehovska, virsdiriģents, Doma kora skolas direktors Gints Ceplenieks, kurš vadījis meistarklases Austrālijā, un tautas deju lielkoncerta "Saule vija zelta rotu" virsvadītāja Guna Trukšāne, kura vadījusi meistarklases Īrijā.

Sazināmies ar apvienotā Īrijas, Ziemeļīrijas, Zviedrijas un Norvēģijas jauniešu kora “LABKī” māksliniecisko vadītāju Ingunu Grietiņu-Dārziņu.

Arī jaunieši no Austrālijas ir ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, lai svētkos piedalītos kā Austrālijas jauniešu koris, kurā pulcējušies jaunieši no Melburnas, Sidnejas, Adelaides, Kanberas, Brisbanes un Varnambulas. Kora vadību ir uzņēmusies Jolanta Lārmane, projekta koordinatore ir Ieva Ozoliņa. Abas no Melburnas un par Austrālijas latviešu jauniešu gatavošanos svētkiem stāsta videovēstījumā.

Sazināmies arī ar Antru Sundi, latviešu skolas “Bergausis” vadītāju Bergenā. Uz svētkiem gatavojas folkloras kopa, kurā darbojas meitenes, un arī zēnu koris, kurā apvienojušies zēni no vairākām Norvēģijas pilsētām.