Raidījumu Globālais latvietis. 21 gadsimts veltām sarunai ar ģimeni, par kuru domājot prātā nāk mūsu raidījuma nosaukums, jo šī ģimene šķiet, atbilst šim nosaukumam.

Ieskicējam raidījuma viesu dzīves ritējumu: Viņu vecāki Latviju pametuši vēl kā mazi bērni, paši dzimuši viens Kanādā, otrs Austrālijā, bet auguši kā latvieši – mācījušies latviešu skoliņās katrs savā pasaules malā, dejojuši un dziedājuši, kā jau latviešiem pieklājas. Abi pirmo reizi satikušies kā bērni šaha mačā, bet tad sadejojušies un apprecējušies. Dzīvojuši Austrālijā, kur piedzimusi pirmā meita, Kanādā, kur dzimusi otrā meita, tagad ir Latvijā, te dzimusi viņu trešā meita. Plašāk par ģimeni stāsta Dace un Dainis Ruņģi. Sarunā piedalās arī Daiņa tēvs Juris Ruņģis, kā arī attālināti Daces un Daiņa meitas Kaiva Solvita, Meta Milda un Zīle Māra.

Dainis strādā valsts mežzinātnes institūtā "Silava" nodarbojas ar molekulāro ģenētiku, sākot ar selekcijas programmām, ekoloģiju, tagad arī savvaļas dzīvniekiem, augsnes mikroorganismus pēta.

Dace ikdienā ir skolotāja Rīgas starptautiskajā skolā un kopā ar kolēģi veido nākotni saviem skolēniem, šobrīd tas notiek attālinātās mācībās.

Arī Juris ar sievu Vitu šobrīd ir atgriezies uz dzīvi Latvijā. Viņš stāsta, ka vispirms uz Latviju pārcēlušies Dace un Dainis ar meitām, tad arī Jura meita Māra ar vīru izlēmusi pārcelties uz Latviju. "Kāpēc lai mēs paliktu Sidnejā," retoriski jautā Juris.

Daces un Daiņa meitas ir skolnieces, protams, visas trīs šobrīd mācās attālināti - Kaiva 12. klasē, Meta - 11.klasē un Zīle - 6.klasē.