Kā veicināt aizbraukušo speciālistu atgriešanos Latvijas darba tirgū un kā jārunā ar ārlatviešiem, lai viņi ieklausītos darba piedāvājumos Latvijā?

Latvija, tāpat kā citas Eiropas Savienības valstis, šoruden organizē Tiešsaistes darba dienu. Darba meklētājiem 26. septembrī tā būs iespēja runāt ar potenciālajiem darba devējiem. Lai izmantotu šo iespēju, jāreģistrējas Eiropas darba dienu platformā. Ko ceram sasniegt ar tiešsaites darba dienu 26.septembrī, interesējamies raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts. Raidījuma viesi: Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone, Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītāja Dace Zīle un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas vadītājs Gatis Ginters. Arī Gatis ir vairākus gadus dzīvojis ārzemēs un tad nolēmis atgriezties Latvijā.

Sazināmies arī ar Gunu Šneideri. Viņa sevi dēvē par pasaules iedzīvotāju, šobrīd jau gadu dzīvo Latvijā un strādā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas biznesa inkubatorā par vecāko projektu vadītāju. Pirms tam dzīvoja un strādāja Dānijā. Darbojusies arī Dānijas latviešu biedrībā. Kā arī ar Nacionālo Bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases daļas priekšnieku kapteini Rihardu Rozenbaumu. Arī Nacionālie Bruņotie spēki aicina ārlatviešus iesaistīties dienestā Latvijā.

Sazināmies arī Rudīti Dreimani, kura šobrīd strādā Spānijā, bet jau pēc dažād dienām brauks uz Latviju. Viņa turpinās meklēt darbu šeit. Viņa arī domā izmantot Tiešsaites darba dienas piedāvātās iespējas.

“Tiešsaistes darba diena ir jauna iespēja, ko NVA piedāvā darba devējiem un meklētājiem, nefokusējamies uz saviem klientiem, bet uz ikvienu interesentu,” skaidro NVA vadītāja Evita Simsone.

Tā ir arī iespēja tiem, kas šobrīd nav Latvijā, bet domā, ka varētu atgriezties.

“Lai būtu informācija, ko darba tirgus piedāvā Latvijā. Fokuss ir uz tām darba vietām, kur atalgojums ir vidējais tautsaimniecībā un augstāks, kuru bruto alga ir virs 1000 eiro,” norāda Simsone.

Līdz 20. septembrim vakances ir pieteikuši vairāk nekā 60 darba devēji, piedāvāto iespēju spektrs ir ļoti plašs. Tāpat ir reģistrējušies ap 720 darba meklētāju, arī no vairākām ārvalstīm – Francijas, Portugāles, Itālijas Spānijas. Lielākoties tie ir cilvēki vecumā no 22 – 44 gadiem, visi ir kā minimums ar iegūtu bakalaura grādu.

Interesenti var reģistrēties tiešsaistes platformā www.europeanjobdays.eu.