Vai ir atšķirība, cik aktīvi vecās diasporas un jaunās diasporas pārstāvji iesaistās kopienas dzīvē ārpus Latvijas un saglabā saikni ar Latviju? Kas motivē cilvēkus ārpus Latvijas piedalīties diasporas dzīvē? 

Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs veicis pētījumu "Diasporas satīklošana: iesaistīšanās prakse un sadarbības iespējas". Raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts interesējamies, kā atšķiras vecā un jaunā diaspora, ko vispār saprotam ar vārdiem vecā un jaunā diaspora, cik aktīvi viena un otra iesaistās ārpuslatvijas latviešu dzīvē un kā saglabā saikni ar Latviju. Arī par to, kas  kas motivē cilvēkus ārpus Latvijas piedalīties diasporas dzīvē un kā  atšķiras līdzdalības diasporas organizācijās un pasākumos atkarībā no vecuma, izglītības, ģeogrāfiskās vietas? Un vēl izrādās, ka skaidrojot par līdzdalību diasporas dzīvē, pētnieki atklājuši pretrunas diasporas kopienā. Sarunai par šo tematu esam aicinājuši ekspertus gan klātienē gan attālināti.

Raidījuma viesi studijā: Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore, asociētā profesore Inta Mieriņa. Sazināmies ar Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāju Elīnu Pinto, portāla “baltic-ireland.ie” galvenā redaktori Laimu Ozolu un biedrības “Bērzes Strazdi” virziena koordinatoru Tomu Zeltiņu.