Turbulentos laikos dzīvojam, kad pasaulē, tostarp arī rietumos atkal kļuvis nemierīgi. Tas arvien aktualizē jautājumu, kā varam sasniegt savus tautiešus ārpus Latvijas, lai viens par otru zinātu, kā klājas dzimtenē un kas svarīgs notiek mītnes zemēs.  

Mediji un diaspora – tas ir šīs reizes raidījuma temats. Pēc nesen notikušās diskusijas “Pusmiljons latviešu visā pasaulē ir mūsu piektais novads!" radās jautājums, vai mēs patiešām esam viena nācija un dzīvojam kopīgā informatīvajā telpā? Ko lasa, klausās, skatās diaspora? Kas notiek ar diasporas mediju finansējumu? Vai tāds ir vajadzīgs, ja vairums tautiešu aktualitātes uzzina sociālajos medijos? Kā sasniegt neaktīvo auditoriju? Vai Latvijas medijus interesē diaspora un diasporu Latvijas mediji, diskutējam raidījumā Globālais latvietis. 21. gadsimts.

Raidījuma viesi: portāla "Latviesi.com" valdes priekšsēdētājs Indulis Bērziņš, Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas centra direktore Inta Mieriņa, mediju eksperte, Rīgas Stradiņa universitātes docētāja Anda Rožukalne un Sabiedrības integrācijas fonda Sekretariāta direktores vietniece Pilsoniskās sabiedrības atbalsta departamenta direktore Dace Spaliņa.

Ierakstā uzklausām Īrijas latviešu biedrības vadītāju Ingunu Grietiņu. Viņa skaidro, ko lasa, skatās, kādus medijus tautieši Īrijā izmanto, lai iegūtu informāciju par notiekošo diasporā un Latvijā.