Pasaules Brīvo latviešu apvienību (PBLA) nu jau gadu vada tās priekšsēde Kristīne Saulīte un vice priekšsēdis Pēteris Blumbergs. Par tradīciju kļuvusi PBLA tikšanās ar Ministru prezidentu. Kā mainījusies PBLA izpratne par sadarbību ar Latviju, kas apspriests, tiekoties ar valdības vadītāju, kāda ir Diasporas likuma ietekme uz tās darbību un kuri ir tie trīs vaļi, kas ir apvienības pamatā – skaidrojam raidījumā Globālais latvietis.21.gadsimts. Raidījuma viesi: Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdē Kristīne Saulīte, Pasaules Brīvo latviešu apvienības Valdes vicepriekšsēdis, Amerikas latviešu apvienības (ALA) priekšsēdis,advokāts Pēteris Blumbergs un Ziemeļkalifornijas latviešu biedrības vadītājs Mārtiņš Andersons. Sazināmies arī ar Ziemeļvalstu diasporas izglītības grupas vadītāju Ievu Reini un organizācijas ”Ar pasaules pieredzi Latvijā” valdes priekšsēdētāja Māru Rūsi.

Izglītība, drošība, kultūra un visa veida sadarbība ar Latviju ir galvenie Pasaules brīvo latviešu apvienības darbības virzieni.

Apvienības šī gada lielākie notikumi būs – Pasaules Latviešu kultūras konference Cēsīs no 29. septembra līdz 1. oktobrim valsts simtgades zīmē, gadskārtējā valdes sēde no 2. līdz 4. oktobrim Rīgā un Pasaules Latviešu ekonomikas un inovāciju forums, kas tiek plānots Valmierā šī gada novembrī.