"Ir pavasaris, kokiem saplaukušas lapas, bet Nāves salā gandrīz nav koku - citus nokapājuši ziemā krievu un vācu cirvji, citiem aplauzušas galotnes un zarus lielgabalu granātas. Viņu kailie stumbri ceļas pret debesīm kā draudošas neaprakstu miroņu rokas, un tikai ap māju drupām redz vārgus krūmus, kas nevar izšķirties, vai lapot un vērt ziedus, vai nīkuļot un kalst.

Nāves salas vidū pie mājām, no kurām palikusi vesela tikai aka, ložu apskrambāts, zaļo ievu krūms. Viņš vakar uzziedējis..."

 

Filmas „Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs:

Romāna „Dvēseļu putenis” galvenā vērtība ir gan tā poētisms, gan precīzais dokumentālisms. Grīns bija strēlnieks, un romāns ir vēsturiska liecība, lai saprastu, cik mūsu valsts ir dārga dāvana, kas pasniegta tieši mums. Mēs nekad nespēsim aptvert to, kam izgāja cauri strēlnieki, lai mēs šodien būtu te. Bet es ceru, ka ar filmas noskatīšanos mēs vismaz pieskarsimies šai sajūtai. Filma ir tikai daļa no pieredzes, ko spēj atnest grāmata. Tādēļ aicinu svētku laikā klausīties Radioteātri un pirmo reizi atšķirt vai kārtējo reizi pārlasīt nozīmīgo romānu „Dvēseļu putenis”.

Deviņus vakarus kopā ar klausītājiem - aktieris Raimonds Celms - Edgara Vanaga lomas atveidotājs filmā „Dvēseļu putenis”.  Romāna fragmentus izvēlējies un sakārtojis Dzintars Dreibergs – filmas „Dvēseļu putenis” režisors. Romāna lasījumos skan Lolitas Ritmanes mūzika kinofilmai „Dvēseļu putenis”.  Radio ieraksta skaņu režisors Ivo Tauriņš. Režisore un producente Māra Eglīte.