"Rotnieks sauc vadu seržantus pie sevis, izlādas par jātniekiem, kam jāgādā ziņas un kuru, protams, nava, un teic: "Izlūkošana jāizdara pašiem. Un viņu vadīs vada komandieris."

Abi ar Konrādu mēs reizē panākam uz priekšu, un rotnieks paskatījies nosaka: "Jūs, Konrād, priekš tāda gājiena būsiet mazliet par garu, vācieši varēs manīt jau iztālīm. Lai labāk pamēģina Vanags!"

Konrāds apjucis atkāpjas, bet komandieris man parāda, kurp jāiet..."

Filmas „Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs:

Romāna „Dvēseļu putenis” galvenā vērtība ir gan tā poētisms, gan precīzais dokumentālisms. Grīns bija strēlnieks, un romāns ir vēsturiska liecība, lai saprastu, cik mūsu valsts ir dārga dāvana, kas pasniegta tieši mums. Mēs nekad nespēsim aptvert to, kam izgāja cauri strēlnieki, lai mēs šodien būtu te. Bet es ceru, ka ar filmas noskatīšanos mēs vismaz pieskarsimies šai sajūtai. Filma ir tikai daļa no pieredzes, ko spēj atnest grāmata. Tādēļ aicinu svētku laikā klausīties Radioteātri un pirmo reizi atšķirt vai kārtējo reizi pārlasīt nozīmīgo romānu „Dvēseļu putenis”.

Deviņus vakarus kopā ar klausītājiem - aktieris Raimonds Celms - Edgara Vanaga lomas atveidotājs filmā „Dvēseļu putenis”.  Romāna fragmentus izvēlējies un sakārtojis Dzintars Dreibergs – filmas „Dvēseļu putenis” režisors. Romāna lasījumos skan Lolitas Ritmanes mūzika kinofilmai „Dvēseļu putenis”.  Radio ieraksta skaņu režisors Ivo Tauriņš. Režisore un producente Māra Eglīte.