"Mēs ejam, paši nezinādami, kas tā par ielu. Un pavisam tuvu it kā dzird jau šauteņšavienus, "urrā" un rokasgranātu eksploziju dobju dunoņu. Tad cīņas troksnis liekas viļņveidīgi plūstam atpakaļ, arvienu tālāk citā debesmalā iesākas no jauna, vācu ložmetēju balsis atkal tuvāk skan.

Šīs balsis, šķiet, mūs apņēmušas slēgtā lokā, un mēs neapjēdzam vairs, kurp iet. Divās debesmalās ugunsgrēki, liesmu mēles saredzamas trešā. Gaisā tumsa vai ik minūtes nomainās ar raķešmirdzumu, ložmetēji sasaucas ar lielgabaliem. Sajukuši liekas visi trokšņi, gaismas un tumsas cīņu vietā palicis ir gaišs. Viņš paliek jau tik gaišs, ka izskatās pavisam sarkans..."

Filmas „Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs:

Romāna „Dvēseļu putenis” galvenā vērtība ir gan tā poētisms, gan precīzais dokumentālisms. Grīns bija strēlnieks, un romāns ir vēsturiska liecība, lai saprastu, cik mūsu valsts ir dārga dāvana, kas pasniegta tieši mums. Mēs nekad nespēsim aptvert to, kam izgāja cauri strēlnieki, lai mēs šodien būtu te. Bet es ceru, ka ar filmas noskatīšanos mēs vismaz pieskarsimies šai sajūtai. Filma ir tikai daļa no pieredzes, ko spēj atnest grāmata. Tādēļ aicinu svētku laikā klausīties Radioteātri un pirmo reizi atšķirt vai kārtējo reizi pārlasīt nozīmīgo romānu „Dvēseļu putenis”.

Deviņus vakarus kopā ar klausītājiem - aktieris Raimonds Celms - Edgara Vanaga lomas atveidotājs filmā „Dvēseļu putenis”.  Romāna fragmentus izvēlējies un sakārtojis Dzintars Dreibergs – filmas „Dvēseļu putenis” režisors. Romāna lasījumos skan Lolitas Ritmanes mūzika kinofilmai „Dvēseļu putenis”.  Radio ieraksta skaņu režisors Ivo Tauriņš. Režisore un producente Māra Eglīte.