Jauniestudējums! Sveicam rakstnieku Andri Kolbergu 80. dzimšanas dienā! Krimināla traģikomēdija 2 daļās "Sirreāls gadījums". Režisors un Teicējs Edmunds Freibergs.

Jā, jā, tieši luga, vairākums kultūras pazinēju Andri Kolbergu vispirms min kā populāru kriminātromānu autoru, slavenu kinoscenāristu…

Andris Kolbergs ir  stabila vērtība latviešu kultūrā – kino,  prozā, publicistikā, sabiedriskajā darbībā.  Viņš bija arī viens no galvenajiem, kurš veidoja vēsturisko 1988. gada 1. un  2. jūnija radošo savienību plēnumu, kas pavēra ceļu Atmodai un brīvai Latvijai. Andris Kolbergs ir viens no visvairāk tulkotajiem autoriem, un filmas ar viņa scenārijiem atpazīst tālu aiz Latvijas robežām.

Šķiet – viņa slavenie kriminālromāni arī Radioteātrī bijuši vienmēr. Un tomēr Latvijas Radio fonotēkā līdz šim bija atrodami vien četru Andra Kolberga darbu ieraksti.

Rakstnieka 80. dzimšanas dienai par godu 2018. gada 21. decembrī - Radioteātris iestudējis lugu „Sirreāls gadījums” – traģikomēdiju, kurā autors sev raksturīgā stilā – gan nopietni, gan reizē sarkastiski līdz groteskai un komiski risina mūsu sabiedrības būtiskas iezīmes. Maestro Andris Kolbergs raksta par sev tuvajām tēmām – Latvijas vēsturi, sabiedrību un cilvēku attiecībām, iepinot sev raksturīgo humoru.

Grūti precīzi raksturot iestudējuma žanru – krimināltraģēdija, traģikomēdija, kas dažbrīd pāraug farsā… Tas nu jāizšķir katram klausītājam pašam.

Režijas grožus savās rokās pārliecinoši tur Edmunds Freibergs, reizē komentēdams un ļaudams „ieraudzīt”  arī to, kas varbūt nebūtu saklausāms…

 

Lomās:

Vilis -  Kaspars Pūce,

Otis Ola  - Andris Bērziņš,

Harijs – iekārojams, vecmodīgs, turīgs šķirtenis Ainārs Ančenvskis,

Frīda – drosmīga, medīga meitene virs trīsdesmit, kuras lielākā bagātība ir elegants dibens Evija Skulte,

Vasilis – policista kungs ar lielu pašapziņu  – Mārcis Manjakovs,

Alfrēds – restorāna īpašnieks, metrodotelis un viesmīlis vienā personā. Juris Hiršs,

Pārsla – kaulaina pavāriene un vienlaikus arī nīgra restorāna īpašnieka sieva Daiga Gaismiņa,

Meitene poliklīnikas reģistratūrā – Marta Jākobsone,

Muzikants ar trompeti. Dakteris. Cietuma apsargs.

Skaņu režisore Kristīne Zolotorenko,  producente Māra Eglīte, redaktore Alda Briede.

 Pirmizrāde 22. un 23. decembrī 17.05 un 2019. gada 1. un 2. janvārī 22.05!

Ierakstīts Latvijas Radioteātrī 2018. gadā.