Par Antru Liedskalniņu atmiņās kavēsies akadēmiķis Viktors Hausmanis, aktieris Jānis Kubilis, dziedātāja Margarita Vilcāne un mākslinieces draugs - režisors Edmunds Freibergs, kurš cer, ka, no mākoņa maliņas raugoties, Antra nedusmosies, ka viņš uzdrošinājies sevi tā dēvēt.

Edmunds Freibergs:

Antra bija sieviete debesis un elle. Un mazs velniņš ar radziņiem sēdēja viņai iekšā. Antrai bija sava tēma mākslā – sievietes dvēseles dzīve. Ilgas pēc mīlestības. Vientulība. Dvēseles sāpes. Viņa prata pateikt visu to, ko mēs visi jūtam, kas sāp katram no mums, kas sēžam zālē un skatāmies. Bet jūs, māksliniec, to pasakāt skaļi, un mums paliek vieglāk. Antra  bija tuva visiem. Prīma bez ambīcijām.

 

Jānis Kubilis, aktieris leģenda, kurš uz skatuves ar Antru izdzīvojis daudzus brīnišķīgus mīlas stāstus:

Pats galvenais – viņa bija lieliska aktrise. Ļoti kontrastains un ļoti interesants cilvēks. Ir jāatšķir viņas komiskās un liriski dramatiskās lomas. Komiskās lomās viņa raksturu tvēra uzreiz. Bet, ja viņai bija kas nopietns spēlējams, Antra teica: es nekā nesaprotu!

 

Margarita Vilcāne, kopā ar Antru veidojusi koncertu ”Benefice”:

Antra bija vienreizēja sieviete! Apveltīta ar Dieva dāvāto milzīgo talantu, kuru mēs, diemžēl, neprotam novērtēt…

Raidījumā skanēs fragmenti no izrādēm Trešais vārds, Mans nabaga Marats, Vilki un avis, Ilgu tramvajs, Vai koncerts, Hamilkāra kungs, Grēksūdzes laiks.

Projektu atbalsta: