1.decembrī pulksten 22.05 Radioteātrī izskanēs pirmā saruna jaunajā raidījumu ciklā „Teātra garša”. Divas reizes mēnesī astoņos raidījumos tiksimies ar dažādu paaudžu teātra cilvēkiem.

Pirmajā raidījumā sarunāsies aktierie Ausma Kantāne un Gerds Lapoška.

„Teātra garša” ir Latvijas Teātra darbinieku savienības īstenots projekts, kas veido nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi laika straujā ritējuma dēļ.

Lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezina. „Teātra garša” dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par kopīgo mīlestību uz teātra mākslu un pasaules redzējumu. Bet mums – pārējiem – šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, jo, sarunājoties dažādām teātra paaudzēm, izgaismojas lietas par kurām intervijās nemaz netiek jautāts.

Projekts „Teātra garša” ir turpinājums pagājušā gadā aizsāktajam sarunu ciklam „Teātra Atlanti cauri laikiem”.

Pērn Latvijas teātra darbinieku savienība aizsāka šo projektu ciešā sasaistē ar Spēlmaņu nakti, proti, jauno paaudzi sarunās pārstāvēja kategorijas “Gada jaunais skatuves mākslinieks” nominanti. Šogad, uzsvars tiek likts uz nevalstisko un reģionus pārstāvošo teātru mākslinieku piedalīšanos sarunās.

Sarunas organizēja un veidoja aktrise Madara Melne-Tomsone un aktieris Gundars Āboliņš.