Elzai Radziņai - 100! Projekts Re!Starts! Radioteātra un teātra leģendas - zināmās un varbūt nedaudz piemirstās. Kopā ar akadēmiķi, teātra zinātnieku Viktoru Hausmani. TOP 15!

Elzas Radziņas pirmā sastapšanās ar Radioteātri mūsu fonotēkā datēta ar 1955. gada 3. maiju, kad viņa piedalījās Tamāras Gabes lugas „Kristāla kurpīte” iestudējumā, atveidojot Hortenzijas lomu. Bet pati pirmā reize, kad mākslinieces balsi varēja dzirdēt arī radioklausītāji, bija tā paša  gada martā, kad tika ierakstīta Drāmas teātra izrāde „Skroderdienas Silmačos”. Tajā Elzai Radziņai nācās iejusties Elīnas lomā.

Elza Radziņa – karaliene. Elza Radziņa – kosmoss… Elza Radziņa – zemes cilvēks. Tas viss raidījumā, kurā piedalās akadēmiķis, teātra zinātnieks Viktors Hausmanis,  Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis un režisors Mihails Kublinskis. Raidījumā dzirdēsit fragmentus no iestudējumiem un ierakstā arī režisoru Edmundu Freibergu.

Raidījuma radošā komanda Viktors Hausmanis, Māra Eglīte, Irēna Cērmane, Andis Ploks, Dzintra Matuzāle, Alda Briede, Māra Krontāle, Mudīte Paegle, Miks Jeluškins.

Raidījumu atbalsta