Liepājas Radio teātra audioizrāde sešās daļās, kas veidota pēc Noras Ikstenas grāmatas "Jaunavas mācība". Trīs paaudžu sieviešu (Ārijas – Astrīdas – Asnātes) skaudrs stāsts par laikmeta griežiem Latvijā, varas maiņām, alkām un sapņiem, par piederību, par atgriešanos pie saknēm. Režisore Karīna Tatarinova. 1. daļa.

2020. gadā, iesākoties pandēmijai, Liepājas teātra aktrisei Karīnai Tatarinovai radās iecere veidot Liepājas radio teātri, aktualizējot un Liepājas teātra aktieru balsīs liekot ieskanēties vairāku latviešu autoru darbiem. Kopš tā brīža darbs nav apstājies ne mirkli, ierakstot Paula Bankovska, Janas Egles, Sabīnes Košeļevas, Jāņa Joņeva un citu autoru darbus, kas savas pirmizrādes piedzīvoja Rietumu Radio ēterā, bet tagad atrodami arī Latvijas Radio arhīvā. Par līdzšinējiem darbiem K. Tatarinova saņēmusi 2020. gada Liepājas Kultūras balvu.

"Kad rakstīju "Jaunavas mācību", domāju par gaismu, mūžību, mīlestību un labestību. Mana sirds priecājas, ka tieši šajā trauslajā labā un ļaunā cīņas laikā to vēlreiz pamanījis Liepājas teātris un Karīna Tatarinova, veidojot radiolasījumu „Jaunavas mācībai”. Kluss un gaišs paldies," par sadarbību saka rakstniece Nora Ikstena.

"Raidlugas man liekas vēl iedarbīgākas par izrādi vai kino," uz jautājumu, kāpēc pievērsusies radio teātrim, atbild Karīna Tatarinova. "Vizuālā informācija ļoti ātri un viegli sagremojas, jo tas ir primārais, ko cilvēks ir iemācījies uztvert. Ar redzi. Audio jeb tas, ko tu dzirdi, – tur jau darbojas sintēze. Un tā unikālākā lieta – tā bilde tik un tā būs tikai un vienīgi tavējā. Tāpēc, ka tā ir tava pieredze, tas ir tas, ko tu esi redzējis, jutis, sadzīvojis, tas rezonē uz tevi tikai tā, kā var rezonēt uz tevi. Līdz ar to tu kā klausītājs esi līdzautors, un tas ir fantastiski."

Iestudējumā piedalās Liepājas teātra aktieri: Inese Kučinska, Karīna Tatarinova, jaunā aktrise Agnija Dreimane, Anita Kvāla, Anda Albuže, Leons Leščinskis, Sandis Pēcis, Armands Kaušelis, Kaspars Kārkliņš, Laura Jeruma un citi. Kā arī, nu jau Liepājas teātrim "piesaistītie" - Madara Botmane un Regnārs Vaivars (abi ir veidojuši Liepājas teātra izrādi "Purva bridējs ugunī").

Ieraksta skaņu režisors Jānis Straume veido arī mūzikas partitūru, ieraksta procesā piedalās arī skaņu režisore Milda Ziemane.

Iestudējums tapis ar Liepājas Kultūras pārvaldes, Liepājas SEZ un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas atbalstu.