Pirmatskaņojums. No 17. līdz 21. maijam Radioteatrī skanēs Daces Rukšānes romāna "Krieva āda" dramatizējums 5 daļās.

Emīlija un Meldra – māte un meita – ir galvenie tēli grāmatā, kuru dzīve norit pagājušā gadsimta 50.-60. gados Padomju Latvijā. Emīlija ir daudz cietusi no okupācijas režīma, bet par viņas dzīves liktenīgo mīlestību kļūst krievs Vitālijs. To nespēj pieņemt meita Meldra un vēl citi Emīlijai tuvi cilvēki, jo krievi viņiem simbolizē okupācijas režīmu.

Dace Rukšāne: “Šī tēma man ir svarīga vairāku iemeslu dēļ. Viens tas, ka manai mammai tētis ir krievs. Un es pati jaunībā, 16 gados, samīlējos krievā, bet tā pilnīgi platoniski. Tas bija Kaukāza nometnē, kāpjot kalnos. Un tad, kad es atbraucu atpakaļ uz Latviju, es to pateicu savai labākajai draudzenei, un viņa pārstāja ar mani draudzēties. Tā man bija liela trauma, jo es nesapratu, kā tā var šķirot. Manā ģimenē tā nebija pieņemts. Līdz ar to man bija svarīgi iziet cauri arī šīm lietām.”

Dramatizējuma autors Dzintars Tilaks. Režisors Intars Rešetins. Skaņu režisore Kristīne Zolotorenko. Lomās: Sigita Jevgļevska, Ieva Barkāne, Normunds Laizāns, Rihards Zelezņevs, Rodions Kuzmins, Ieva Ertmane, Artis Jančevskis, Kristīne Vanšteina, Jelena Sigova. Epizodēs: Ilona Jahimoviča, Kristīne Zolotorenko, Māra Eglīte un Intars Rešetins.