Drāma Sestdienas vakars  ir pats personiskākais Blaumaņa darbs, sarakstīts viņa dzīves pēdējā ziemā 1908. gadā, kad rakstnieks guļ slims Brakos, viņa veselība kļūst aizvien sliktāka un neviens viņu neapmeklē. Mājinieki savukārt Blaumaņa slimību pieņem kā neizbēgamu nolemtību. Galvenā loma - Bungatiņš ir pats rakstnieks. Visu dzīvi viņš strādājis citiem, palīdzējis skoloties, glābis radiniekus no soda. Un kāda atmaksa? Bungatiņš ir pagasta nabags, kuru vadā no vienas mājas uz otru.

Lugas gaitā gan Bungatiņš, gan viņa nepiepildītā jaunības mīlestība Pupiņa paceļas līdz apskaidrotam stāvoklim un no sevis izstaro augstāku atziņu, kas pārāka par dzīvi. Bungatiņa ilgošanās pēc pirts ir cilvēka ilgas pēc garīgas skaidrības, pēc dvēseles, un nāve  līgavas tēlā kā atpestīšana ir labākā alga dzīves pievakarē – sestdienas vakarā.

Tā viencēlienu Sestdienas vakars raksturojis režisors Kārlis Auškāps, kuram šis iestudējums kļuvis par pēdējo Radioteātrī.

Lomās: Pēteris Liepiņš, Ilze Vazdika, Dārta Danēviča, Lidija Pupure, Ģirts Ķesteris, Aldis Siliņš, Gunārs Placēns, Krišs Grāvelis, Juris Strenga un Pēteris Gaudinš.

 

Iestudējumu atbalsta: