JAUNUMS! Projekts "Re!Starts":

      Latvijas Radio teātra cikla „Latviešu teātra neuzminētās mīklas” 5. raidījums - par  latviešu teātra mākslas celmlauža Rūdolfa Blaumaņa personību – viņa radošo darbību un mīlestību - teātra mākslu.  

    Katram no mums ir savs ceļš  pie Rūdolfa Blaumaņa – bērnībā redzēta vai vecāku pārrunāta izrāde, skolā literatūras stundās runātais un mācītais, ekskursija uz Ērgļu „Brakiem” vai Rozentāla – Blaumaņa muzeja apmeklējums Rīgā, Strēlnieku un Alberta ielas stūrī, profesionāļiem - studiju materiāls teātra fakultātē un pēc tam lomā kādā no Rūdolfa Blaumaņa izrādēm, interesentiem un teātra mīļiem - darbošanās amatieru un skolu teātru iestudējumos.  Un kur tad vēl „Skroderdienu” izrādes Nacionālajā teātrī un daudzu citu aktieru trupu izrādēs Jāņos! Ar Blaumani esam cieši saauguši.

    Šajā raidījumā ieskatīsimies Rūdolfa Kārļa Leonida Blaumaņa radošajā laboratorijā un darbā Rīgas Latviešu Teātrī, secinot, ka katram laikam ir bijuši savi uzdevumi un savi šo uzdevumu veicēji. Arī teātra mākslas attīstība ir kā ceļš, kas nebeidzas, tas iet kalnā un lejā, ir līkumi, un mēs nezinām, kas ir aiz tiem. Tā ir bijis un tā būs. Bet tas taču ir interesanti – īpaši režisoriem, kam  savas fantāzijas un iztēles jāsavieno ar dzīves realitātēm un autoru rakstīto lugās uz skatuves.

      Raidījumā piedalās un savās pārdomās dalās teātra zinātnieks akadēmiķis Viktors Hausmanis, Nacionālā teātra  aktrise – Lolita Cauka, režisors Elmārs Seņkovs, dramaturgs un  režisors Lauris Gundars.

                                               

Raidījumu atbalsta: