Radioteātra un teātra leģendas - zināmās un varbūt nedaudz piemirstās. Kopā ar akadēmiķi, teātra zinātnieku Viktoru Hausmani.

No Veltas Līnes atmiņām.

Izrādei „Māls un Porcelāns” tika piešķirta Valsts prēmija. Jānis Grots pēc šīs izrādes noskatīšanās uzrakstīja veltījumu.

Velta Līne. Līne Velta.

Jauki vārds šis tautā skan.

Jūsos ir kaut kas no zelta

Un no zvaigznes arīdzan.

 

Bet Kārlis Pamše kādā sanākšanā parodēja tā:

Velta Līne. Līne Velta.

Jānis Grots tev dzejas velta.

Daudzi pazīstami cilvēki Veltai Līnei rakstījuši skaistas un mīlestības pilnas vēstules. Dažas no tām dzirdēsit arī raidījumā. Bet Amtmanis Briedītis reiz iztecies, ka Velta Līne varētu būt pasaules nozīmes aktrise, ja viņa tik daudz neveltītu sevi ģimenei, mīlestībai un praktiskām lietām.

Par Veltas Līnes vibrējošo dvēseli un aktrisi bez ampluā robežām raidījumā atmiņās kavēsies viņas vedekla Ilze Pukinska, režisore Indra Roga un aktieris Normunds Laizāns.

Radio Fonotēkā saglabāti 480 ieraksti ar Veltas Līnes balsi un ierunātajām lomām. „Ja atceros tos laikus, kas sāku strādāt teātrī, tad man katru dienu bija gājiens arī uz Radio namu. Tajos gados Radio nevarēja bez manis dzīvot” – tā reiz kādā intervijā izteicās māksliniece.

 Dzirdēsit fragmentus no izrādēm „Māls un porcelāns”, „Leļļu nams”, „Skroderdienas Silmačos”, „Žanna d’Arka”, „Man 30 gadu”, „Santakrusa”, „Pie zelta ezera”, „Divas sirdis”.

Raidījuma radošā komanda Viktors Hausmanis, Māra Eglīte, Irēna Cērmane, Andis Ploks, Dzintra Matuzāle, Māra Krontāle, Alda Briede, Mudīte Paegle, Miks Jeluškins.

Raidījumu atbalsta: