Viestura Pirro grāmatas "Burleska polārajam dinozauram" dramatizējums trīs daļās. Dramatizējuma autors Dzintars Tilaks. Režisors Valdis Lūriņš. Valda Zilvera muzikālais noformējums. Skaņu režisors Andis Ploks. Piedalās aktieri Rolands Zagorskis un Jānis Paukštello. 2022.gada ieraksts. 1.daļa.

"Burleska polārajam dinozauram” ir Viestura Pirro atmiņu grāmata par dienestu Padomju armijā.

“Tas ir mans pienākums – stāstīt patiesību tiem, kas nekad nav dzīvojuši padomju totalitārajā režīmā un dienējuši tās esencē – armijā, kura tika audzināta un iedvesmota, lai iekarotu visu pasauli un tai uzspiestu velnišķīgu, ļaunu sistēmu, kas valda ar teroru un meliem, kurā valda verdzība – vergi, darba tauta un izredzētie – partijas nomenklatūra, kurus sargā starpslānis, armija, čeka un citi slepenie dienesti, kas apspiež un iznīcina nepaklausīgos,” norāda frāmatas autors Viesturs Pirro.

Viesturs Pirro ir mācītājs, kalpo Kuldīgas Sv. Katrīnas, Vārmes Sv. Miķeļa, Kabiles un Usmas Sv. Pētera draudzēs.

„Domāju, ka šīs grāmatas iestudējums šobrīd ir pat aktuālāks par pašas grāmatas iznākšanas brīdi, jo nu varam vilkt paralēles starp 1970.gadu padomju armiju, padomju sistēmu un šī brīža agresoru Krievijas armiju. Redzam, ka nekas daudz nav mainījies ne attieksmes, ne principu ziņā,” atzīst dramatizējuma autors Dzintars Tilaks. „”Tomēr tas ir atmiņu stāstījums, kur blakus skarbumam un stulbumam ir atrodami arī pasmaidīšanas brīži.”

Iestudējuma režisors Valdis Lūriņš arī pats iejūtas lomās, bet armijas laika dialogi un atmiņas aktieru Jāņa Paukštello un Rolanda Zagorska izpildījumā.