2006. gadā dzimušie bērni šobrīd visdrīzāk cīnās vai izbauda attālinātās mācības, pirms piecpadsmit gadiem stādīts bērzs jau būs izaudzis tiktāl, ka būs gatavs atdot savam stādītājam kādu sulas litru. Tā mēs varētu turpināt veidot sarakstu ar to, kas noticis un ko varētu paveikt piecpadsmit gadu laikā.  Bet skaidrs ir viens, ka tieši pirms piecpadsmit gadiem1. martā Latvijas Radio ēterā sāka skanēt raidījums Kā labāk dzīvot. Šo gadu laikā dzīve ir bijusi kā amerikāņu kalniņi: te uz augšu, te atkal lejā – no lieliem priekiem uz pamatīgiem satricinājumiem un atpakaļ. Bet visus šos gadus kā teju nemainīga vērtība ar saviem klausītājiem Latvijas Radio 1 ēterā ir raidījums Kā labāk dzīvot. Jubilejas reizē sazināmies ar kādreizējiem raidījuma vadītājiem Haraldu Burkovski, Valteru Krauzi, Dainu Jāņkalni un Ģirtu Šoli.

Haralds Burkovskis atminoties pirmo raidījumu, kas saistījies ar ārkārtīgi lielu stresu.

“Tas bija absolūti jauns formāts, tiem laikiem neierasts. Pirms 15 gadiem tas, ko šodien uzskatām par pilnīgi legālu, tas bija absolūti jauns formāts, tiem laikiem neierasts, pārsteigumiem un izaicinājumiem bagāts,” atminas Haralds Burkovskis.

Izaicinājums bijis runāt par situācijām dzīvē un lietām, ar kurām cilvēki saskaras ikdienā.

“Es pirmo raidījumu ļoti labi atceros. Atceros, kā man trīcēja rokas, jo es nekad nebiju strādājusi ar pulti, diviem telefoniem. Mana pirmā raidījuma viešņa bija Kristiāna,” stāsta Valters Krauze.

Izrādās Kristiāna Lapiņa, kas šobrīd arī vada raidījumu Kā labāk dzīvot, ir bijusi viesos pie visiem iepriekšējiem raidījuma vadītājiem.

Valters Krauze atzīst, ka raidījums Kā labāk dzīvot viņam bijis liels izaicinājums un pieredze. Pašam tuvāki bijuši raidījumi par dārzu, par latviešu valodu un apcerīgie - kā būtu, ja būtu.

Daina Jāņkalne neslēpj, ka, vadot raidījumu, papildinājusi savu dzīves prasmju sarakstu.

"Likās, ka esmu prātīga un apzinīga, un pēc labākajiem paraugiem veidoju savus dzīves ieradumus, bet

jāteic, Kā labāk dzīvot, izņemot to, ka man bija milzīgs prieks runāties ar ļaudīm ēterā, ko satiku, es reāli papildināju savu dzīves prasmes,” atzīst Daina Jāņkalne.

Ģirts Šolis min raidījumu Kā labāk dzīvot kā pamatīgu radio skolu.

“Tā bija pati gruntīgākā radio skola. Es uz to joprojām skatos kā uz mācību posmu, kas ir iziets, ap gūts, pabeigts.

Tik dūšīgi kritiku, padomu klāstu, gan noderīgus, gan ne pārāk, nevaru atcerēties, ka tādā intensitātē gada griezumā būtu saņēmis,” vērtē Ģirts Šolis.

Raidījuma producente Loreta Bērziņa, kura šobrīd strādā attālināt, sazvanīta atzīst, ka raidījuma panākumu pamatā ir komadas darbs. Un, ja vadītāji neļautos visām viņas provokācijām, tad nekas nebūtu.

"Paldies mūsu klausītājiem, kuriem joprojām esam interesanti," bilstt Loreta Bērziņa.

Bet domājot par nākotni, viņa vērtē, ka" visam ir jāmainās, mēs nevaram sēdēt uz lauriem, ka esam tik labi. Kas to zina, kas būs pēc pieciem gadiem".

Šo piecpadsmit gadu garumā raidījumu Kā labāk dzīvot vadījušas arī Mairita Znotiņa, Agnese Drunka, Agnese Linka, Arta Skuja un Māris Olte.