Ko nozīmē nākotnes pilnvarojums, kā paturēt dzīves grožus rokās un kā dot norādījumus rīcībai attiecībā uz savām vēlmēm un vajadzībām brīdim, kad cilvēks pats to pēkšņi nespēj, un arī par citiem jaunumiem saruna raidījumā Kā labāk dzīvot ar notāriem. Studijā zvērināta notāre Sandra Stīpniece un Notāru padomes rīkotājdirektora vietniece Vija Piziča.

Nākotnes pilnvarojums ir dokuments, kurš norāda, kas cilvēka vietā var paust viņa gribu, piemēram, pateikt, kāds ārsts ārstēs un kādā ārstniecības iestādē situācijā, kad cilvēks pats nav spējīgs izsacīt savu gribu.

Nākotnes pilnvarojums – ir runa par brīdi, kad uz laiku cilvēks nav spējīgs izsacīt, ko viņš vēlas. Vistipiskākais gadījums ir pēcinsulta stāvoklis (komas stāvoklis). Diemžēl, kritisko saslimšanu skaits ar katru gadu pieaug un insults ir kritiskā saslimšana. Tajā brīdī cilvēks neko nevar pasacīt, bet tuvinieki, piemēram, nevar piekļūt cilvēka bankas kontam, lai nodrošinātu ārstēšanu, uzņēmējiem visi procesi apstājas, tie var būt milzīgi zaudējumi. Tuvākajiem cilvēkiem jārīkojas ātri. Ja ir nākotnes pilnvarojums, to var izdarīt dažu dienu laikā. Ja tā nav, ir jādodas uz tiesu.

Nākotnes pilnvarojums sāks darboties tikai tad, kad ārstējošais ārsts pateiks, jā, pilnvaru var lietot.

Šo dokumenta veidu Latvijā nepamatoti maz izmanto. Citviet pasaulē tas ir teju katra pusmūža cilvēka atvilktnē.