No 1. jūlija spēkā stājies Administratīvās atbildības likums, kas nomainījis Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu. Un mainīts ir ne tikai nosaukums, bet arī saturs. Galvenās izmaiņas - ja nopelnīts kāds administratīvais sods, sevišķi kas attiecas uz Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, tos vairs nevarēs nomaksāt, izejot mašīnas tehnisko apskati, bet maksājums jāveic 30 dienu laikā. Raidījumā Kā labāk dzīvot Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes juriste Agnese Kapeniece skaidro izmaiņas.

Iedzīvotāji bija pieraduši, ka līdz šim Ceļu policijas piemērotos sodus var maksāt gada periodā, klasiski tas bija, veicot tehnisko apskati. Kārtība būtiski mainīta. No 1. jūlija visi sodi neatkarīgi no soda veid jāsamaksā 30 laikā no lēmuma spēkā stāšanās brīža.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāves atzīst, ka cenšas pēc iespējas vairāk skaidrot izmaiņas, lai cilvēki zina. Tāpēc viņas aicina pārdomāt saziņas veidu ar valsts iestādēm un mudina aktivizēt e-adresi portālā latvija.lv. Ja šāda adrese ir, visas valsts iestādes cilvēkam informāciju sūtīs nevis uz deklarēto adresi ar ierakstītu vēstuli, bet uz e-adresi. Ir virkne situāciju, kad cilvēks nav saņēmis aicinājumu doties uz pasta nodaļu pēc ierakstītās vēstules.

"Ja viss ir korekti ar korespondences saņemšanu, nesamaksāts sods ir apzināts lēmums," uzskata Iveta Kruka.