Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vakcinācija kampaņa pret Covid-19 rit jau vairāk nekā mēnesi, bet apgalvot, ka viss notiek kā plānots, ir, maigi izsakoties, pārspīlēti. Eļļu ugunī vēl pielej pretrunīga informācija par izmantojamo vakcīnu blaknēm. Visu aktuālo par vakcīnām un vakcināciju skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre komentē aktuālo informāciju par to, ka papildu piesardzības nolūkā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Imunizācijas valsts padome (IVP), Zāļu valsts aģentūra (ZVA) un Veselības inspekcija (VI) ir rekomendējušas Latvijā uz laiku apturēt vakcināciju ar “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19

Izvērtēšanai būs nepieciešama 1–2 nedēļas, lai izmeklētu līdz šim Eiropā konstatētus trombu veidošanās gadījumus pēc vakcinēšanas ar “AstraZeneca” un noskaidrotu, vai vakcīna ir droš

Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja un profesore Juta Kroiča norāda, ka daudzas valstis šobrīd ir atteikušās no “AstraZeneca” vakcīnas, bet tajā pašā laikā pāri visam ir cilvēka drošība un ir institūcijas, kas vēlas pārliecināties, ka vakcīna nenesīs nekādu kaitējumu.

"Divas nedēļas, kas būs veltītas izvērtēšanai, mēs varam pagaidīt, ievērojot citus aizsardzības faktorus," atzīst Juta Kroiča.

Kroiča norāda, ka ar “AstraZeneca” 17 miljoni cilvēku kopumā ir vakcinēti Eiropas Savienībā un Lielbritānijā un zināmie gadījumi ir 15 vēnu trombozes un 22 plaušu embolijas gadījumi. 37 septiņi gadījumi, tas ir 0,00021 procents. Tas nav vairāk kā populācijā vispār.

Kroiča uzskata, ka pagaidām ir priekšlaicīgi teikt, ka būs jāizslēdz šī vakcīna no izmantošanas. Jāgaida lēmumi.