"Ir viegli runāt, ka mēs varbūt pārspīlējam, jo izskatās, ka ierobežojumu ir vairāk nekā slimo. Bet tieši pateicoties šiem pārspīlējumiem, mēs esam pagaidām, kur esam, mums vēl neviens nav miris. Tas nenozīmē, ka tā paliks, jo ir smagi slimi pacienti. Bet pilnīgi neizskatās un nekas neliecina, ka varētu izveidoties tāda situācija kā bija Itālijā," šī brīža situāciju raidījumā Kā labāk dzīvot komentē Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna.

Diemžēl drīz pēc raidījuma izskanēja arī ziņa, ka Latvijā Covid-19 paņēmis pirmo dzīvību.

Vairāki klausītāji norāda, ka ierobežojumi ir pārāk stingri.

Cilvēkus daudz interesē praktiski jautājumi, cik ilgi saglabājas vīruss uz dažādām virsmām, vai inficēties var arī slaukot kāpnes daudzdzīvokļu namā.

Vīksna norāda, ka ir tāda iespēja, protams, svarīgi, cik ilgs laiks pagājis kopš brīža, kad kāds nošķaudījies vai nospļāvies kāpņu telpa. Par to, ka pareizi uzkopt telpas, viņa iesaka meklēt informāciju Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

"Ja cilvēks klepo un šķauda, var aiznest vīrusu daudz tālāk. Bet ļoti svarīgi, kur liekam maskas un salvetes, ko izmantojam, kad šķaudām vai klepojām. Pēc tam tās būtu jāliek tajos maisiņos, pret kuriem tik daudz cīnāmies pēdējos gados," skaidro Vīksna.