Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pateicoties alokatoriem jeb siltuma maksas sadalītājiem, daudzdzīvokļu māju iemītnieki par siltumu var maksāt pat par 30% mazāku maksu, nekā pirms to uzstādīšanas. Kā izdodas panākt šādu efektivitāti un kāpēc alokatori nav uzstādīti visās daudzdzīvokļu mājās Latvijā, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: "Rīgas siltums" pārstāvis Mārtiņš Donga, un divu māju saimnieces - Anita Bērziņa un Vizma Burilova.

Siltuma maksas sadalītājs jeb alokators pats neko netaupa, bet izmēra, cik kurš radiators ir izstarojis siltumenerģiju konkrētā laikā. Tad visā ēkā šo uzskaitījumus summē un tad var proporcionāli sadalīt, cik kurš dzīvoklis patērējis. Katrs var regulēt vēlamo temperatūru, katrs izvēlas savu komfortu un arī savu rēķinu ietekmē, skaidro Mārtiņš Donga

Siltuma maksas sadalītājs jeb alokators nav skaitītājs!

Lai sistēma darbotos, ja ir nepieciešams sadalīt, cik kurš patērējis, visi radiatori ēkā jāaprīko ar šīm ierīcēm, jābūt siltuma regulēšanas iespējai, centralizēta siltumapgādei ēkā. ,

Donga norāda, ka vēlētos, lai šādu ierīču uzstādīšana būtu populārāka. Bet tas saistās ne tikai ar ierīču uzstādīšanu, bet apkures sistēmas sakārtošanu mājās. Tās ir lietas, par kurām bieži ir grūti vienoties.