Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Latviešu valoda vienmēr ir bijusi lielo valodu ietekmē. Labi, ka šobrīd tā ir angļu nevis vācu valoda, uz kuras pamata ir būvēta latviešu valoda. Ietekme turpināsies un tas neizbēgami, uzskata raidījuma Kā labāk dzīvot viesi.
Katru gadu latviešu valodā gan oficiāli, gan sarunvalodā ienāk dažādi anglicismi. Kādus angļu valodas aizguvumus atstāt un no kuriem labāk atteikties, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Latviešu valodas aģentūras galvenā lingviste Dite Liepa un Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Tulkošanas katedras vadītājs, filoloģijas doktors Andrejs Veisbergs.
Ir ap 20 veidiem, kā angļu valoda ietekmē latviešu valodu mūsdienās. Kādus piecus mēs jūtam ikdienā, pārējie ir slēptie, atklāj Veisbergs.
Ja kaut kas ir īslaicīga modes lieta, piemēram, kāda rotaļlieta, nevajag nemaz arī meklēt labskanīgu latvisku vārdu. Tajā laikā, kamēr mantiņa ir aktuāla, var arī teikt fidžetspineri. Jau pēc gada būs aizmirsies gan pats vārds, gan izstrādājums.
Ir jācenšas izšķirt, vai attiecīgais vārds ir tāds, ko lietos tikai noteiktas jomas speciālisti, vai to lietos visi. Ja spējam prognozēt, ka vārds būs vajadzīgs, tad ir vērts domāt par latvisku formu vai kā aizgūt anglisko vārdu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (5)
Fantazē tālāk. Man neviens no viņiem nav labs.
Visiem latviāņiem novēlu hepīgu Latvijas Hundredjieri!
Uz tikšanos Džūrmalā un Saildžuldā, kas brīdo frīgi!
Smūtīga kisiņa visiem radiomeniem, bet ekspertiem pa šopingu!
Lai Latviāņu lenga fāri saundo!
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X