Novembra sākumā Latvijā startēja informatīvā kampaņa „Brauc vesels!”. Tās mērķis - informēt sabiedrību par higiēnas un veselības drošības pasākumu ievērošanu, izmantojot sabiedrisko, koplietošanas un arī personisko transportu. Par kampaņu „Brauc vesels!” raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta Latvijas Auto moto biedrības prezidents Juris Zvirbulis, organizācijas „Latvijas Sarkanais krusts” Pirmās palīdzības un ārkārtējo situāciju koordinators Lauris Mainieks.

Daudz tiek runāts par piesardzības pasākumiem sabiedriskās vietās un sabiedriskajā transportā, bet kampaņas rīkotāji norāda, ka šajā pandēmijas laikā arī privātās mašīnas jādezinficē un jātīra daudz rūpīgāk.

Mārtiņš, kurš izslimojis Covid-19, dalās pieredzes stāstā, ka ar vīrusu saslimuši visi pieci draugi, kas devušies kopīgā izbraukumā ar privāto auto. Saslimšanas gadījumi ir bijuši dažādas smaguma pakāpes, taču Mārtiņš norāda, ka vairāk psiholoģiski bijis liels stress, nekā tik smaga slimības gaita.

Slimību profilakses un kontroles centra vecākā epidemoloģe Rita Korotinska atgādina, ka arī privātajā auto svarīgi turēt dezinfekcijas līdzekli un regulāri arī dezinficēt visas virsmas, kur pieskaras rokas.

Var lietot arī 70% spirtu saturošas mitrās salvetes vai izsmidzināmu līdzekli, kas satur 70% spirta. Virsmu dezinfekciju vēlams veikt pēc brauciena, kad atgriezies mājās.

Ievērojot piesardzības pasākumus un dezinficējot virsmas, vīrusa saglabāšanās laiku uz virsmām var samazināt.

Sabiedriskajā transportā jācenšas ievērot iespēju robežās distance no citiem pasžieriem, tāpat jāatceras neskarties klāt ar rokām sejai, ja ir aiztiktas kādas virsmas. Pēc brauciena, cik ātri vien iespējams, rokas jānomazgā.

Tāpat svarīga ir vēdināšana, gan sabiedriskajā transportā, gan privātajā.

Šobrīd rudens - ziemas sezonā ādas cimdus iesaka dezinficēt, auduma – izmazgāt.