Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) ar kampaņas ”Gudrā Latvija” palīdzību aicina vidējo un mazo uzņēmumu vadītājus sākt ieviest savos uzņēmumos jaunus IT risinājumus. Un šādam aicinājumam ir pamats, jo, piemēram, pilnībā automatizēta rēķinu sagatavošana, sūtīšana, saņemšana un apstrāde notiek tikai 17% Latvijas uzņēmumu. Kas traucē mums straujāk attīstīt digitalizāciju uzņēmumos, raidījumā Kā labāk dzīvot analizē Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācijas ģenerāldirektors Andris Melnūdris, finanšu tehnoloģiju un e-rēķinu risinājumu uzņēmuma “Fitek AS” vadītājs Latvijā Edgars Strazds un Krists Avots, digitālās transformācijas direktors tehnoloģiju un izklaides uzņēmumā “Tet”.

Andris Melnūdris skaidro, ka ar kampaņu "Gudrā Latvija" LIKTA vēlas skaidrot, ka digitālās lietas sniedz ieguvumus, palielina efektivitāti un samazina izdevumus.

LIKTA mājaslapā uzņēmēji var aizpildīt digitālā brieduma testu, lai saprastu, vai iekļaujas sporta klasē, tautas klasē, augstākajā līgā vai sēž uz rezervistu soliņa.

"Pirmie rezultāti rāda, ka 5% no tiem, kas aizpildījuši testu ir augstākajā līgā, 12% - uz rezervistu soliņa, pārējie iekļaujas tautas vai sporta klasē," atklāj Andris Melnūdris.

Veicot testu, uzņēmums novērtē sevi, var salīdzināt ar citiem Latvijā un saprast, kur vajadzīga attīstība digitālo risinājumu ieviešanā.

"Uzņēmējiem ir stereotipi par digitālo risinājumu ieviešanu, ka tas ir dārgi un liekas sarezģīti. Ja par to runā, cilvēki saprot, ka tas nav ne sarežģīti ne dārgi," vērtē Andris Melnūdris.

Edgars Strazds norāda, ka svarīgi ir raisīt diskusijas par tēmu, kā mēs visi kopā varam darboties efektīvāk. Viņš skaidro, ka vispirms uzņēmējam ir jāinvestē savs laiks, lai domātu par šo procesu uzlabošu, tad var domāt, cik investēt naudu un kādās programmatūrās.

"Ir labi, ka ir liels procents tādu, kas atzīst, ka trūkst zināšanu šajā jomā. Sliktāk būtu, ja cilvēki teiktu – mēs visu zinām, bet negribam to ieviest un darīt. Ar to cilvēku, kurš atzīst, ka viņš nezina, var strādāt," uzskata Edgars Strazds.

Protams, ieviešot digitālos risinājumus, svarīgs ir drošības aspekts un par to jādomā katru dienu.