Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Iespējams, ka 2022.-2023. gada ziemas apkures sezona būs vissmagākā kopš 1991. gada. Šobrīd, pateicoties valsts atbalstam, privātmāju īpašniekiem ir iespēja uzlabot savu mājokļu energoefektivitāti, tā krietni samazinot apkures izmaksas. Par to, ko vēl var paspēt paveikt  šovasar, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Kā rīkoties un ko vēl var paspēt izdarīt, stāsta „Altum” energoefektivitātes programmu departamenta vadītāja Ieva Vērzemniece un SIA „Siltie nami” pārstāvis energoauditors Kārlis Reinfelds.

Pieredzē dalās Viesturs Rimšāns, kura ģimene šogad savai privātmājai Pierīgā veiksmīgi uzstādījusi saules baterijas, izmantojot VARAM energoefektivitātes veicināšanas programmu.

"Altum" atvērta privātmāju energoefektivitātes programma. Privātmāju īpašnieki, ja  ir vēlme uzstādīt saules paneļus vai siltināt savu māju, var paspēt izdarīt. 

Šobrīd apmēram 30 % līdzekļu rezervēti, ir cilvēki, kas uzstāda saules paneļus un siltina. Lielākoties cilvēki izvēlas uzstādīt saules paneļu.

"Saules paneļi ir topā," atzīst Ieva Vērzemniece.

Lai saņemtu "Altum" atbalstu: 

  • cilvēkam ir jāpieder konkrētai mājai un jābūt nodotai ekspluatācijā;
  • pieteicējam ir jābūt apgādībā vienam bērnam vai gaidībās; 
  • gan mājas īpašniekam, gan apgādībā esošajam bērnam jābūt deklarētam vienā adresē, tā var nebūt siltināmā privātmāja;
  • siltināmajā privātmājā nedrīkst veikt saimniecisko darbību, saņemot pieteikumu "Altum" pārliecinās, vai konkrētā adresē nav reģistrēts kāds uzņēmums;
  • ja uzņēmējdarbība ir reģistrēta, bet faktiskā darbība notiek citur, pieteicējs sniedz skaidrojumu par situāciju;
  • Saules paneļi nedrīkst būt uzstādīti brīdī, kad iesniedz pieteikumu, tos drīkst uzstādīt tikai tad, kad ir parakstīts līgums ar "Altum", nedrīkst steigties ar pieslēgšanu "Sadales tīkliem";
  • šis programmas ietvaros pieteikumu var iesniegt vienu reizi, ir jāizvēlas, kurai darbībai lūgt atbalstu - siltināšanai vai saules paneļu uzstādīšanai.