Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ēteriskās eļļas aromterapijā tika izmantotas jau senajās civilizācijās, bet mūsdienās tās tiek pielietotas daudz plašāk, balstoties uz to ķīmiskajām un ārstnieciskajām īpašībām. Par aromterapiju un tās piedāvātajām iespējām veselības nodrošināšanā un atgūšanā saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: psiholoģe, aromdiagnostikas speciāliste Inita Krūmiņa, Rīgas Stradiņa universitātes Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas docētājs, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes pētnieks, ķīmijas doktors Eduards Baķis, psiholoģe aromterapeite Aiva Laganovska.

Ēteriskās eļļas kā gaisa atsvaidzinātāju var izvēlēties intuitīvi, ja vēlas terapeitisku efektu, būtu nepieciešams konsultēties ar speciālistu.

Ar ēteriskajām eļļām, kas pieejamas tirdzniecībā ir sarežģīti. To, ka eļļa ir kvalitatīva apliecina piktogrammas uz iepakojuma.

Kā ēterisko eļļu, kas uzlabo garastāvokli, speciālisti min, citrusa augu eļļas. Bet arī tas ir individuāli un katra gaumes jautājums.

Bazilika, piparmētru, salvijas vai diļļu eļļu prātīgi var izmantot arī kulinārijā, litram olīveļļas pievienojot nedaudz pētersīli, dilles, baziliku, tad veidojas patīkams maisījums, ko var izmantot salātu pagatavošanai. Pilīti kanēļa eļļas var pievienot, cepot kūkas.

Diemžēl pētījumu metodoloģija par aromaterapiju un vāja, arī veiktajos pētījumos aromaterapijas medicīnisko efektu nebija iespējams droši novērot. Tas liek vairāk vērsties pie psihologiem pie skaidrojuma, kā aromaterapija varētu palīdzēt.