Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Onkoloģisku saslimšanu ārstēšanā gan pasaulē, gan Latvijā izmanto ķīmijterapiju. Kādos gadījumos pielieto tieši šo terapijas metodi un ar ko jārēķinās pacientiem, kā arī kādas izmaiņas notiek organismā, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Par ķīmijterapijas nozīmi un tās attīstību stāsta onkoloģe ķīmijterapeite, Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste ķīmijterapijā, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas vadītāja Iveta Kudaba, P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas virsārsts ķīmijterapijā, onkologs ķīmijterapeits Viktors Kozirovskis, pieredzē dalās pacientes Natālija un Ilze, viedokli izsaka biedrības „Vita” vadītāja Irīna Januma.

Lai skaidrotu un kliedētu mītus par vēža ārstēšanu un ķīmijterapiju, veicinot labāku pacientu izpratni un līdzestību ārstēšanā, Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija decembra sākumā uzsāk informatīvu/ izglītojošu akciju "Jautā ķīmijterapeitam par vēža ārstēšanu."

„Ķīmijterapija ir ieņēmusi noteiktu vietu onkoloģisko pacientu ārstēšanā. Tā ir vajadzīga, jo tai ir arī noteikta vieta onkoloģisko pacientu dzīvildzes palielināšanā, dzīves kvalitātes nodrošināšanā,” atzīst Iveta Kudaba.

Pēdējo desmit gadu laikā būtiski ir uzlabojušies rezultāti, izmantojot ārstēšanā ķīmijterapiju, skaidro Iveta Kudaba, norādot, cik liela nozīme ir pareizai ārstēšanai.

„Piecu gadu dzīvildzes rādītāji Latvijā onkoloģijas pacientiem ir palielinājušies par apmēram 10% - tas ir daudz,” atklāj Iveta Kudaba.

Viņa skaidro, ka šodien ķīmijterapija ir daudz plašāks jēdziens, tā ir arī mērķterapija, hormonu terapija, arī klasiskā ķīmijterapija.