"Lielākais šķērslis vakcinācija ir bailes un neziņa no vakcinācijas," vērtē ģimenes ārsts, Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvis Ainis Dzalbs.

Viņš atklāj, ka praksē saņemt vakcīnu bija ieradušies jaunieši.

"Forši, stipri, veselīgi lauku puiši bija pārbijušies kā diegi, salasījušies Facebook, ko tagad mēs ar viņiem darīsim un kā tas izskatīsies. Bija ļoti pārsteigti, ka tas ir parasts dūriens kā jebkuras vakcinācijas gadījumā, neko savādāku un briesmīgāku mēs ar viņiem nedarām un nekādu blakus notikumu, ko redzējuši Facebook, ka kāds raustās agonālos krampjos vai kādi notikumi attīstās, neviens to nav piedzīvojis un priecīgi, laimīgi dodas mājās stāstīt paziņām, ka nav tik traki," stāsta Ainis Dzalbs.

"Tas, ko secinām un pārdomājam kā ģimenes ārsti, redzam, ka sabiedrība zināšanas par vakcināciju, veselības pratības jautājumos nav pietiekamas. Ņemot vērā, ka šis jauns vīruss un jauna vakcīna, ir cilvēku interese.

Nepareizi esam liela daļa sabiedrības pieņēmuši, ka "Facebook" vai "TikTok" ir medicīnas enciklopēdija, kurā paraugoties, iegūsim zināšanas un būsim lietpratēji vakcinācijas un imunizācijas jautājumos," komentē Ainis Dzalbs.

Atbildes uz klausītāju jautājumiem sniedz arī Rīgas Stradiņa universitātes Mikrobioloģijas katedras lektors Latvijas ārstu biedrības pārstāvis Kārlis Rācenis.