Atkritumu apsaimniekošanas lielākais izaicinājums ir pēc iespējas lielāku atkritumu daudzumu pakļaut otrreizējai pārstrādei. Šīs problēmas risināšanai Latvijā notiks hakatons, bet ko jau šobrīd sabiedrība var darīt, lai veicinātu aprites ekonomikas attīstību, atgādinām raidījumā Kā labāk dzīvot.

Līdz 1. jūlijam visi interesenti ir aicināti pieteikties atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam “Daibe zero”, kas risināsies augusta beigās un kura laikā, cerams, tiks radītas idejas dzīvotspējīgai atkritumu pārstrādei.

Par gaidāmo hakatonu un atkritumu pārstrādes iespējām stāsta ZAAO vadītājs Gints Kukainis, Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Valmieras nodaļas vadītājs Jurģis Priedītis, A/S “Valmieras stikla šķiedra” valdes loceklis Ģirts Vēvers, “AJ Power” uzņēmumu grupas vadītājs Roberts Samtiņš un Vides risinājumu institūta izpilddirektore Inese Suija-Markova.

Gints Kukainis hakatonā aicina piedalīties ikvienu, kuram ir labas idejas, kurš vēlas savu nākotni saistīt ar kādas idejas attīstību un saredz iespēju no atkritumiem iegūt kādu jaunu produktu, meklēt jaunus risinājumus, pārstrādāt. Tas ir solis aprites ekonomikas virzienā.