Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Iespējams, par biohakingu mēs dzirdēsim arvien vairāk un vairāk Bet, daudziem pirmā iepazīšanās ar 21. gadsimta pieeju labākai pašsajūtai būs raidījumā Kā labāk dzīvot. Kas ir biohakings, skaidro kustības "Biohacking.lv"vieni no dibinātājiem Māris Žunda un Artūrs Bernovskis un pētnieks Uģis Klētnieks.

Biohakings - pēc būtības ir apzināts, prātīgs un gudrs veids, kā strādāt ar sevi daudzos virzienus, lai kļūtu efektīvāki, labāki, skaidro raidījuma viesi.

Latvijā attīstās biohakinga virziens, kas skatās mijiedarbību starp tehnoloģijām zinātni un dabu. Piemērs - jebkurš pirtnieks ir biohakers, jo viņš palīdz cilvēkam kļūt labākam.

26. aprīlī Rīgā notiks pirmā Latvijas un pasaules biohakeru konference „Biohacking 2018”.

„Kļūt par supercilvēku homo sapiens ir gribējis jau sen. Cilvēces vēsturē tas ir ticis fiksēts mākslas un literatūras darbos. Arī mūsdienās cilvēks ik dienas vēlas labi justies, būt spēcīgs un vesels. Tagad tas viss ir sasniedzams reālāk nekā jebkad agrāk, jo mums ir lieliska iespēja savienot modernās tehnoloģijas, zinātni un gadu simtiem uzkrātās zināšanas par dabu. Biohakinga (angļu val. biohacking) definīcija: mērķtiecīgi uzlabota dzīve ar dabas, zinātnes un tehnoloģiju palīdzību,” skaidrots konferences mājaslapā internetā.

Idejapar biohakingu ir radusies jau apmēram pirms 20 gadiem saistībā ar tehnoloģijām Silīcija ielejā, kad meklēja, kā ar tehnoloģiju palīdzību atvērt cilvēkam superspējas – darba spējas, konkurētspējas, būt efektīvākiem, labākiem, arī nopelnīt miljonus, radīt jaunus produktus.