Gada sākums vienmēr ir bagāts ar dažādām izmaiņām. Raidījumā Kā labāk dzīvot skaidrojam, kas mainījies apdrošināšanas jomā pēc tam, kad Lielbritānija ir pametusi Eiropas kopējo tirgu, un kas mainīsies apdrošināšanas tirgū tepat Latvijā.

Latvijas Republikas vēstniecības Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Konsulārās nodaļas padomniece-vadītāja Māra Fricberga skaidro, ka Brexit neietekmēs īstermiņa ceļojumus.

Īstermiņā varēs ceļot bez vīzas un uzturēties var līdz sešiem. Tie var būt arī vairākkārtēji braucieni.

Ilgtermiņa uzturēšanās atļaujas saņemšanai ir vajadzīga vīza, ierodoties Lielbritānijā jau no šī gada 1. janvāra.

Joprojām ieceļojot spēkā ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte, bet aicina noformēt arī ceļojuma apdrošināšanas polisi, jo Evak sedz minimumu.

Ieceļotājiem jāņem vērā, ka Lielbritānijā var ieceļot tikai ar pasi, izņēmums ir Eiropas Savienības valstu pilsoni, kuri uztura Lielbritānijā pastāvīgi un ir reģistrējušies pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abašins iepazīstina ar izmaiņām OCTA jomā. Viena no tām skar cilvēkus ar invaliditāti, kuri tagad uz sava vārda drīkst reģistrēt ar atlaidi līdz 40% vienu transporta līdzekli līdz 3,5 tonnām.

No 1. februāra OCTA vairs nebūs nepieciešams speciālai militārai tehnikai.

Savukārt no 1. jūlija OCTA polisi varēs nopirkt uz vienu mēnesi.