Ceļot patīk daudziem. Kādi mēdz ceļot "klasiski" - iegādājas ceļojuma paketi tūrisma birojā un kopā ar citiem dodas organizētā ekskursijā vai tālākā ceļojumu. Kādi atkal izvēlas kopā ar draugiem sēsties mašīnā un doties, kur deguns rādā. Vēl citi plāno, lai ceļojums būtu pēc iespējas eksptrēmāks un grūtāks. Vēl kādi... variantu un iespēju tiešām ir daudz. Bet, kā ceļot interesanti un neparasti, par to šoreiz raidījumā.

Studijā tūrisma marketinga speciāliste Aija van der Steina un kultūras tūrisma eksperte Brigita Stroda.

Ceļot interesanti un neparasti un savus ceļojumus plānot pašiem. Vispirms jāsāk ar biļešu iegādi. Tālus ceļojumus plāno vismaz sešus mēnešus uz priekšu. Pieredze gan rāda, ka ceļojumi tiek plānoti  arvien spontānāk, tagad jau plānot trīs mēnešus pirms ceļojuma šķiet pietiekami.

„Pēdējā brīža”  piedāvājumi ir viens no marketinga līdzekļiem, lai iegādāto ceļojumu nevarētu atteikt. Tagad arvien populārāki kļūst „Pirmā brīža”  piedāvājumi.

Aija van der Steina  pagājušajā vasarā ir apceļojusi kopā ar ģimeni Malaiziju. Četratā kopā ar 10 un 13 gadus veciem bērniem, mēnesi garš ceļojums ar mugursomām plecos un nelieliem čemodāniem bijis veiksmīgs. Viņas pieredze –  ceļot ar nelielām somām, apmesties vienkāršās viesnīcās, pārvietoties ar sabiedrisko transportu, ja  ceļo kopā ar bērniem.

Kā izvēlēties naktsmītnes? Izvēlas pēc tā, kas katram ir atbilstošāks un pieejams. Ieteicams palasīt viesnīcas apmeklētāju atsauksmes par izvēlēto viesnīcu. Ja izvēlamies lētu viesnīcu, vajag papētīt internetā ievietotās fotogrāfijas. Jānovērtē arī viesnīcas atrašanās vietas.

Pirms ceļot, vajadzētu  izpētīt informāciju par vietu, kurp dodamies. Labi vispirms doties apskates ekskursijā ar autobusu, lai saprastu, kā viss izskatās kopumā.

Ja izvēlamies taksometru pakalpojumus, arī par to būtu jāpalasa pirms tam, jo katrā valstī tie var būt atšķirīgi. 

Ceļot interesanti - tā, lai bauda tiek visām maņām!