Cilvēkiem vienmēr ir paticis ceļot, un daudzi to darīs arī šogad, dodoties tuvākos un tālākos ceļojumos. Kāds solās būt 2021. gads tūrisma un atpūtas jomā, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Kāda varētu būt gaidāmā tūrisma sezona Eiropā, ieskicē Tūrisma pētniecības centra direktors Ēriks Lingebērziņš, savukārt Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele un Vidzemes augstskolas docents, tūrisma un vides eksperts Juris Smaļinskis - par nozares perspektīvām Latvijā.

Vērtējums par vietējo tūrismu – cilvēki ceļo daudz! Ir tūrisma uzņēmēji, kas aizvadīto gadu vērtē kā vislabāko, ir kas atzīst kā mazāk veiksmīgu.

Bet runājot par starptautisko tūrismu, Ēriks Lingebērziņš norāda, ka cilvēku ceļotkāre nekur nav pazudusi un tas arī nozari tur pie dzīvības. Tā ir sajūta, ka esi kādam nepieciešams.

"Tūristi iedrošina šajā laikā nepadoties," atzīst Ēriks Lingebērziņš.

Protams, lielais jautājums, kad tas varētu notikt. Viņš ceļošanas atsākšanos saista ar kombinētu pieeju, kas saistīta ar vakcīnu un testiem. Kamēr ir prasība par pašizolāciju, brīva ceļošana nevar notikt, jo reti kuram tūristam ir laiks doties 10 dienu ceļojumā un vēl pēc tam 10 dienas pavadīt pašizolācijā.