Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Dažiem nolaižas rokas, dažiem izdodas gūt panākumus. Runa par daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir vēlme piedalīties mājas apsaimniekošanā, bet kaimiņu attieksmes dēļ var kaut kas izdoties un arī nesanākt. Cik daudz var izdarīt viens daudzdzīvokļa nama iedzīvotājs un kā vienoties ar kaimiņiem, lai risinātu sasāpējušos jautājumus?
Sarunājamies ar aktīvie daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem Kasparu Lauri un Gitu Lukašēvicu.
Ierakstā stāsts par daudzdzīvokļu mājas renovāciju Inčukalnā.
24 dzīvokļu māja Inčukalnā, Atmodas ielā, celta 1967. gadā. Kopš tā laika mājai nomainīts jumts un ārdurvis, bet, lai māju sakārtotu, darāmā vēl ļoti daudz. Dzīvokļu īpašnieki nodibinājuši biedrību un uzrakstījuši ēkas renovācijas projektu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
Mēs valstij maksājam 21% pvn par apsaimniekošanu un par daudzām citām pozīcijām komunālajos rēķinos, bet reālu palīdzību - tiesisku no valsts nesaņemam.
Kā mūs krāpj apsaimniekotājs - piemēram, nomainījām jumtu. Pāsi saucām ekspertu, skatījāmies tāmi utt., bet beigās kā izrādījās pēc vairākiem gadiem, apsaimniekotājs nav ielicis tāmē esošo siltinājumu un pa jumtu aiziet mūsu siltums. Varam iet par to tiesāties, bet mums nav tam līdzekļu - jo ir nepieciešamas ekspertīzes, slēdzieni, nauda juristiem utt.
Nobalsojām par logu nomaiņu kāpņu telpās. Atkal - paši domājām , ka esam gudri, jo skatījāmies tāmes, ražotāju utt. Rezultātā - ielika mums tādus logus, kur vējš švilpo cauri kā žogam. Sameklēju ekspertu. Tas paziņoja, ka logu rāmji ražoti Turcijā , bet salikti kādā no Rīgas garāžām, jo tāda - logu likšanas firma neeksistē un ka uz šo lētumu iekrītot daudzi. PTAC ar mūsu - apsaimniekošanas lietām nenodarbojas, bet tiesībsargs saka, ka ja ir pierādījumi , jāiet tiesāties, bet par kādu naudu tiesāties? Ja valstij mēs ne par ko nemaksātu šos 21% pvn - mēs katrs ietaupītu vismaz 200 eiro gadā un tos saliekot kopā mēs varētu tomēr juristu algot.
Vispār mājas apsaimniekotāji bija/ir izcili - tikai savās interesēs, protams. Ministrijās akcionāru oligarhu ietekme - blati, bet vienlaicīgi - kad vēlējām savus mājas vecākos un pat biedrību gribējām dibināt, tad apsaimniekotājs nomanipulēja, ka latvieši - dz. īpašnieki grib izmantot krievus dz. īpašniekus, bet krievi neprot runāt valsts valodā. Vārdu sakot - visas īpašnieku iniciatīvas ar gudru ziņu un prasmīgi tikai noairētas podā.
Tagad mājas vecākā ir tante, kura ir gatava būt starpniece starp nikniem īpašniekiem un viltīgu blēdi - apsaimniekotāju.
Es esamu atteikusies no jebkādām aktivitātēm, jo diemžēl biju tā īpašnieku pārstāve, kas rosināja gan jumta, gan logu nomainu un kas beidzās ar šādu šmuci, no kuras cieta un cieš visi
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X